8.9 C
Ohrid
Friday, December 9, 2022

Сончево со мала до умерена облачност, попладне пороен дожд, грмежи и засилен ветер

НАЈЧИТАНО

Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Од пладневните часови ќе има развој на нестабилна облачност проследена со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, претежно во западните и јужните делови.

Минималната температура ќе биде во интервал од 9 до 17, а максималната ќе достигне од 25 до 31 степен. УВ=7

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност.

Минималната температура ќе се спушти до 15, а максималната ќе достигне 30 степени.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО