9.9 C
Ohrid
Thursday, December 8, 2022

Сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер

НАЈЧИТАНО

Претпладне времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Во попладневните часови ќе има ќе има развој на нестабилна облачност со повремен пороен дожд и грмежи.

Минималната температура ќе биде во интервал од 10 до 17, а максималната ќе достигне од 24 до 31 степен.

Во Скопје, ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Попладне ќе има развој на нестабилна облачност со повремен пороен дожд и грмежи.

Минималната температура ќе се спушти до 16, а максималната ќе достигне до 28 степени.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО