22.9 C
Ohrid
Friday, August 12, 2022

Сончево со мала до умерена локална облачност, ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец

НАЈЧИТАНО

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Максималната температура ќе биде во интервал од 31 до 38 степени. УВ индексот ќе биде 8.
Во Скопје ќе биде сончево со мала облачност и со слаб северен ветер и максимална температура до 37 степени.

И утре ќе се задржи многу топло време со пораст на дневните температури, а од недела во попладневните и вечерните часови ќе има развој на локална нестабилност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО