23.9 C
Ohrid
Thursday, July 7, 2022

Сончево со мала до умерена локална облачност, попладне со пороен дожд

НАЈЧИТАНО

Времето претпладне ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност, а во попладневните и вечерните часови ќе има развој на нестабилна облачност со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Минималната температура ќе биде во интервал од 9 до 17, а максималната ќе достигне од 25 до 33 степени.
УВ индексот ќе достигне до 7.

И во Скопје претпладне ќе биде сончево со слаб северен ветер, а од пладне ќе има развој на нестабилна облачност со повремен пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Минималната температура ќе се спушти до 13, а максималната ќе достигне до 30 степени.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО