25.9 C
Ohrid
Thursday, July 7, 2022

Сончево и топло со умерена локална облачност и со засилен северозападен ветер

НАЈЧИТАНО

Времето денеска ќе биде сончево и топло со умерена локална облачност и со засилен северозападен ветер, особено во западните делови.

Попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, а локално процесите ќе бидат во форма на невреме со засилен до силен ветер и појава на град.

Минималната температура ќе биде во интервал од 13 до 22, а максималната ќе достигне од 29 до 38 степени.

УВ индексот ќе биде 8.

Во Скопје, слично време со појава на повремен пороен дожд, грмежи и засилен ветер попладне.

Минималната температура ќе се спушти до 18, а максималната ќе достигне до 34 степени.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО