16 C
Ohrid
Tuesday, May 24, 2022

Сончево и топло со мала до умерена облачност

НАЈЧИТАНО

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне во планинските подрачја на северозапад ќе има услови за краткотраен пороен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен североисточен, а во југоисточните делови југоисточен ветер.

Максималната температура ќе биде во интервал од 20 до 27 степени.

Во Скопје ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен североисточен ветер.

Максималната температура ќе достигне до 25 степени.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО