16.2 C
Ohrid
Friday, August 12, 2022

Сончево време, во источните делови со мала до умерена облачност

НАЈЧИТАНО

Времето денеска ќе биде сончево, во источните делови со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од североисточен правец.

Минималната температура ќе биде во интервал од 8 до 18, а максималната од 29 до 36 степени целзиусови.

УВ индексот ќе изнесува 8.

Во Скопје ќе биде претежно сончево со слаб до умерен променлив ветер.

Минималната температура ќе се спушти до 15, а максималната ќе достигне 33 степени.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО