5.9 C
Ohrid
Wednesday, February 1, 2023

Снимката од претседателот Џо Бајден како на новинар му вели дека „не жали“ за неговите постапки во врска со неговото ракување со пронајдените доверливи документи станаа вирални на социјалните мрежи

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Снимката од претседателот Џо Бајден како на новинар му вели дека „не жали“ за неговите постапки во врска со неговото ракување со пронајдените доверливи документи станаа вирални на социјалните мрежи, пишува Њузвик.

Во видеото, прашањето на новинарот не може да се слушне јасно во целост, но Бајден изгледа збунет во неговиот одговор.

 

 

– Видете, бидејќи најдовме неколку документи кои беа поднесени на погрешно место, веднаш ги предадевме на архивите и на Министерството за правда. Ние целосно соработуваме и со нетрпение очекуваме брзо да се реши ова. Мислам дека ќе откриете дека нема ништо таму, не се каам – вели тој и додава:

– Го следам она што адвокатите ми рекоа дека сакаат да го направам, токму тоа го правиме.

Покажувајќи фрустрација, тој исто така рече:

– Ќе одговорам на вашето прашање, но еве го договорот. Знаете, она што искрено ме буни е тоа што имаме сериозен проблем овде за што зборуваме, зборуваме за она што се случува. И на американскиот граѓанин не му е јасно зошто не ми поставувате прашања за тоа.

Американскиот претседател Џо Бајден го изјави ова откако ги разгледа штетите од невремето и зборуваше со погодените во Сиклиф, Калифорнија

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

„Макпетрол“ најави намалување на природниот гас за 41 денар

Согласно договорот помеѓу „Макпетрол“ АД Скопје и „Гаспром експорт“, како и движењето на цената на  природниот гас на светските берзи, „Макпетрол“ информира дека цената...

Кањонот Матка да се прогласи за споменик на природата

Владата на денешната седница го усвои Предлогот на законот за прогласување на Кањон Матка за заштитено подрачје во категоријата III – споменик на природата....

Засилувањата на Челзи би можеле да носат два различни броеви на дрес оваа сезона?

Засилувањата на Челзи би можеле да носат два различни броеви на дрес оваа сезона? Рекордното засилување на Челзи од британскиот клуб, Енцо Фернандез, кој пристигна...
spot_img
spot_img
spot_img