5.9 C
Ohrid
Thursday, February 2, 2023

Снежна идила на Попова Шапка

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Фејсбук профилот Конак објави фотки од снежната идила на Попова Шапка. Ски-центарот го доби својот препознатлив лик, а вниманието го одземаат црквичката и самиот конак, крововите, тишината, зимзелените дрвја натежнати со снег, синобелите тонови…

     

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Груевски ја коментира ситуацијата со соседна Бугарија

„Од секогаш сум тврдел дека македонското прашање може да се затвори само тогаш кога ќе е во корист на Македонија и на македонскиот народ...

Тепачка меѓу власта и опозицијата во Српското Собрание, Вучиќ мртов ладен ги гледаше

Тотален хаос во српското Собрание следеше во попладневниот дел од расправата, кога пратениците од опозицијата, пред сѐ Двери и Заветник, се упатија кон претседателот...

Што го испишмани Бесими да го поништи покачувањето од 30 отсто?

Дали се во прашање законите или министерот за финансии и владата се повлекоа од најавата дека ќе им ги зголемат платите на вработените во...
spot_img
spot_img
spot_img