15.9 C
Ohrid
Saturday, August 20, 2022

Смути од боровинки и ленено семе

НАЈЧИТАНО

Одлично смути кое ќе ве освежи, но и ќе ве засити.Состојки:

– 200 мл јогурт

– 120 мл сок од портокал

– 250 гр боровинки

– 1 лажичка мелено ленено семе

Подготовка:

Сите состојки ставете ги во блендер и убаво измешајте.

По желба можете да додадете и една лажица мед.

Послужете веднаш.

Добар апетит!

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО