7.9 C
Ohrid
Thursday, December 1, 2022

Смелите модни комбинации на Кејт Мидлтон, кои ги обожаваат модните критичари

НАЈЧИТАНО

Смелите модни комбинации на Кејт Мидлтон, кои ги обожаваат модните критичари
Војвотката Кејт Мидлтон е позната по својот одличен моден вкус, во лето се колне во лесни фустани кои допираат до колената и се погодни за многу пригоди.

Британската војвотка Кејт Мидлтон е модна икона на Островот во лето, дури и во лето, вели таа, со моден стил кој е во склад со строгиот кралски кодекс на облекување. Кејт ревносно ги зема предвид овие и секогаш се грижи нејзиниот моден избор да биде свеж и пријатен за публиката.

Кејт е особено популарна кај модните критичари, кои ретко наидуваат на грешка со неа, таа следи само неколку основни правила, а пред се, веќе пред часот сфатила каков крој на фустанот најмногу и одговара.

Во летниот период особено обожава фустани кои допираат малку покрај колената, до струкот и прилегаат на телото, а во овој крој и понатаму можеме да ги видиме доста често. Во нејзиниот гардеробер има навистина голем број на летни фустани во сите можни бои.

Одвреме-навреме инспирација за своите модни комбинации наоѓа и од покојната принцеза Дијана која зад себе остави богато модно наследство, а тоа се случи и неодамна, кога лесно можевме да ја видиме во долг бел фустан со точки, кој таа дополнително се разубави со елегантен со капа и сето тоа го зачини со чевли на високи потпетици – за оваа модна комбинација се зборуваше со недели.

Во секој случај, нејзините модни комбинации се такви што лесно може да ги носи со години, а Кејт е позната и по тоа што неколку пати ја носи својата работна облека, поради овој одржлив пристап таа е уште попопуларна на островот.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО