4.9 C
Ohrid
Monday, January 30, 2023

Словенците ги снимале Србинките со скриени камери?

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Женската ракометна репрезентација на Словенија ја победи српската со 27:24 во Целје во последното коло од групата Ц на Европското првенство во ракомет за жени, но Србинките, видно револтирани и разочарани од поразот, решија да ги отворат картите и на спортската јавност да ѝ соопштат со што се соочиле во текот на тренинзите.

Српската ракометарка Јелена Лавко веднаш по завршувањето на натпреварот даде изјава за медиумите и откри можен скандал што на такви големи натпреварувања многу ретко се случува.

Лавко обвини дека Словенците наводно ги снимале српските тренинзи, но не со класични камери, туку со скриени мобилни телефони и ајпади.

– Жал ми е затоа што досега имавме резултат 3:0 со Словенија на големите натпреварувања. Уште повеќе ми е жал кога противничката екипа снима тренинзи, каде што нема камери, туку се поставуваат мобилни телефони и ајпади да нѐ снимаат затоа што се плашат од нас. Па што друго да зборуваме за ракомет и спорт? – изјави Лавко.

Повеќе детали за овој случај не се познати. Се очекува реакција од ЕХФ.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Банките имаат долги списоци на одземен имот за продажба

Имоти на компании во стечај, производни погони, хотели, ресторани, машини опрема, станови, куќи, како и удели на поединци во компании, па се до кранови, маски и...

Ѝ испратил лажна банкарска сметка за уплата

СВР Штип поднесе кривична пријава против Ј.Т.С.(21) од Велика Британија, правно лице од Велика Британија и A.A.A.(44) од Велика Британија, поради постоење основи на...

Како популарниот Чет-бот би го решил спорот меѓу Македонија и Бугарија?

Македонци ѝ поставија прашање на интернет платформата Чет-ГПТ(Chat GPT), оперирана од најсофистигирана програма за вештачка интелигенција, како да се реши спорот меѓу Бугарија и Македонија. ChatGPT (Chat...
spot_img
spot_img
spot_img