17.9 C
Ohrid
Tuesday, October 4, 2022

Славјанка Петровска вели дека сме во комуникација со Алијансата

НАЈЧИТАНО

Министерката за одбрана Славјанка Петровска во изјава за ТВ21 посочи дека Армијата на  Македонија е подготвена да одговори на секоја задача во комуникација со земјите членки на НАТО.

Таа вели дека Армијата во континуитет се опремува и дека тоа не е само краткорочно.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО