2.1 C
Ohrid
Monday, November 28, 2022

Скандалозна објава на огранокот на СДСМ од Арачиново

НАЈЧИТАНО

Партискиот огранок на СДСМ во Арачиново со статус на социјалната мрежа Фејсбук ги повикува сите кои се пријавиле на огласот на Министерството за одбрана за прием на војници во Армијата да дојдат во партиското седиште на СДСМ во  Арачиново. Засега нема официјална потврда или демант дали профилот на Фејсбук навистина му припаѓа на партискиот огранот, дали е лажен или злоупотребен.

„Почитувани сонародници, ги повикуваме сите кои се пријавиле на огласот на Министерството за одбрана за прием на војници во Армијата на Република Северна Македонија, кандидати да се јават кај Раководителот на огранокот Арачиново или кај членовите на раководството на огранокот на СДСМ Арачиново“, се вели во соопштението.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО