17.9 C
Ohrid
Tuesday, October 4, 2022

Скандалозен пропуст на ФИБА

НАЈЧИТАНО

Младинската репрезентација на Македонија во во главниот град на Грусија, Тбилиси го игра мечот од третото коло од Европското Првенство – Б дивизија.

Противник е селекцијата на Косово, но тоа што го привлече вниманието на јавноста е огромниот превид на организаторите кои нашата држава ја именуваа – Северна Македонија Косово.

За време на натпреварот, селекциите се означени со официјалните кратенки, но на полувремето од официјалниот пренос на јутјуб-страницата на ФИБА можеше да се забележи Косово од едната и Северна Македонија Косово од другата страна.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО