26.9 C
Ohrid
Tuesday, July 5, 2022

Сите натпревари на Вимблдон само на СК, одбројуваме до почеток!

НАЈЧИТАНО

Нема поголем турнир во тенисот од Вимблдон кој годинава ќе се игра по 135-ти пат во историјата, а сите натпревари традиционално ќе можете да ги следите во живо само на каналите на Sport Club.

Бидејќи квалификациите официјално започнаа во понеделник, на нашите канали веќе можете да го гледате најголемиот турнир во светот, но вистинскиот ќе започне за една недела. Потоа Новак Ѓоковиќ ќе почне да го брани тронот во Онглиш клубот во Лондон, додека во женска конкуренција нов владетел ќе добие Вимблдон, по повлекувањето на Ешли Барти. Ждрепката е закажана за петок во 11 часот.

Поради одлуката на организаторите на третиот Грен слем сезонава да забранат учество на Руси поради руската инвазија на Украина, на Вимблдон нема да има бодови, што доведе до повлекување на некои тенисери. Сепак, богатиот награден фонд, од над 40 милиони фунти, за многумина е сепак привлечен, кој гарантира одличен тенис за две недели.

Секојдневно за време на најголемиот турнир во светот, на каналите на Sport Club ве очекуваат специјални емисии, како и извештаи од тимот од Лондон во состав Небојша Вишковиќ, Невен Цвијановиќ и Саша Озмо. Исто така, на страницата ќе имаме посебен дел „Озмо на трева“, каде Саша на свој начин ќе известува од главниот град на Велика Британија во рамките на блоговите. Сето ова е доволна причина да не се менува каналот од Спортскиот клуб до 10 јули за кога е закажано финалето во сингл за мажи!

Можете да го следите Вимблдон во Спортскиот клуб со SBB или ако сè уште не сте корисник на услугите на SBB – преку апликацијата EON со EON пакети надвор од мрежата SBB кои се достапни преку кој било Интернет во Србија. Спортскиот пакет ЕОН е достапен за 799 динари, без договорна обврска во следните 30 дена.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО