1.9 C
Ohrid
Monday, January 30, 2023

Синот ја нашол мајка си падната во врелиот ајвар

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Од Министерството за внатрешни работи за Плусинфо го потврдија немилиот настан кој се случил во саботата вечерта кога 55-годишната Б.М. добила изгореници додека правела ајвар, а по лекување во болницата „Св. Наум Охридски“, жената починала поради тежината на повредите.

Како што нѐ информираат од МВР, настанот на 24.09.2022 во 20.00 часот го пријавил синот Д.М.(24) од селото Јурумлери, Скопско, кој рекол дека ја пронашол сопствената мајка со повреди од изгореници.

– Скопјанката била пренесена во Градската општа болница „Св. Наум Охридски“ за укажување на лекарска помош. Од страна на полициски службеници од СВР Скопје излезено било на местото на настанот – велат од МВР за Плусинфо.

Побаравме информации за овој случај и од Министерството за здравство, за тоа во каква состојба била донесената жената во болница, со какви повреди се здобила, но до објавувањето на текстот не добивме одговори.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

ЕУ е стратешки приоритет на Владата, реформските процеси ќе се интензивираат

Европската Унија е стратешки приоритет на Владата. Владеењето на правото ќе остане во фокусот на институциите за брз напредок во преговорите. Вицепремиерката Славица Грковска во...

МВР – Извадок на дел од дневните настани 30.01.2023

На 29.01.2023 во 19.20 часот на ул.„Трајко Николоски“ во Прилеп, полициски службеници од СВР Битола-ОВР Прилеп го лишиле од слобода Џ.П.(40) од Прилеп. Тој...

Најмалку 28 загинаа, а 150 се повредени во Пакистан

Најмалку 28 лица загинаа, а повеќе од 150 се повредени во експлозија во џамија во пакистанскиот град Пешавар. Експлозијата се случи кога џамијата беше...
spot_img
spot_img
spot_img