2.8 C
Ohrid
Friday, February 3, 2023

Синот на ѕвездата на сапуниците пронајден мртов

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Харисон Вагнер, синот на ѕвездите од сапунската опера „Општата болница“ Џек и Кристин Вагнер, почина на 27-годишна возраст.

Според извештајот кој магазинот „Пипл“ го добил од Канцеларијата на вештаци во Лос Анџелес, Харисон во понеделникот бил пронајден на паркинг во Лос Анџелес. Неговата обдукција сѐ уште е во тек, а причината и начинот на смртта не се соопштени.

Џек и Кристина се венчаа во 1993 година, а се разведоа во 2006 година и останаа пријатели со текот на годините. Покрај Харисон, поранешната двојка има и 31-годишен син Питер, а Џек ја има и ќерката Кери од претходната врска.

 

Непосредно пред последната објава на Харисон на Инстаграм на 22 мај, на која селфито го потпишал: „Фокус. Oстана со себе и со своите мисли“, неговата мајка Кристина напиша дека последен пат со синовите на семејниот ранч го поминала пред да се преселат.

 

 

„Горко-слатко збогување од местото коешто 25 години го нарекувавме ранч Вагнер. Бодликавата убавина на пустината и пејзажот опкружен со национални шуми отсекогаш нè потсетувале дека постои мир кога ви потребен“, напишал тој со фотографиите од себе, Харисон и Питер.

ФОТО: Инстаграм

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

МВР гарантира безбедно чествување на 4 февруари

Министерството за внатрешни работи најостро ги демантира, како што наведува, лагите изнесени на еден портал дека за безбедноста во сабота ќе се грижат и...

Даниел Поповиќ откри која е Џули од познатата песна

Музичарот Даниел Поповиќ ја претставуваше Југославија на Евровизија во 1983 година во Минхен со песната „Џули“. Освои високо четврто место и песната стана хит....

Откако еден обожавател од публиката во текот на последниот концерт на Адел покажал фотографија од својата покојна сопруга, пејачката се расплакала и му ја...

Откако еден обожавател од публиката во текот на последниот концерт на Адел покажал фотографија од својата покојна сопруга, пејачката се расплакала и му ја...
spot_img
spot_img
spot_img