4.9 C
Ohrid
Wednesday, February 1, 2023

„Синец пушач“ Дру Тагарт ја шармираше Селена Гомез

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Американските таблоиди последниве денови на големо пишуваа за новата романса на поранешната детска ѕвезда, мултиталентираната Селена Гомез.

Се вели дека нејзиниот нов партнер е музичарот Ендру „Дру“ Тагарт, член на електронскиот бенд The ​​Chainsmokers. „Воопшто не ја кријат својата романса“, велат извори блиски на новиот пар, кои засега очигледно не ја сфаќаат многу сериозно нивната врска.

30-годишната Селена неодамна привлече големо внимание со својот променет изглед – се вели дека нејзиното заоблено лице е резултат на земање кортикостероиди за лупус, а не козметички зафати, како што сугерираат злонамерните јазици.

Селена во изминатата деценија имаше многу здравствени проблеми – покрај дијагнозата на споменатата автоимуна болест, и беше пресадена бубрег, донација од нејзината блиска пријателка, актерката Франсија Раиса.

Таа, исто така, се бореше со предизвици за менталното здравје: покрај биполарното растројство, доживеа и психотични епизоди и напади на анксиозност.

Нејзината последна сериозна врска беше со канадската поп ѕвезда која ги освојува топ листите под уметничкото име Weeknd, во минатото романтично ја поврзуваа и со тинејџерскиот идол Џастин Бибер, а уште порано со Ник Џонас.

Некогашната ѕвезда од детската серија на Дизни „Волшебниците од Вејверли Сквер“ сега, се чини, по долго време повторно е вљубена со глава до петици, а таа и Дру многу се забавуваат и се смеат.

Пред неколку месеци, Тагарт раскина со најмладата ќерка на починатиот технолошки магнат Стив Џобс, 24-годишната манекенка Ева Џобс. Двајцата се зближија минатото лето, но спогодбено се разделија на крајот на есента, рекоа извори во знаењето.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

(ЕКСКЛУЗИВНО) Држи ли ЈО Охрид во Притвор невино лице за да се задоволи б’лгарската мегаломанија???

Христијан Пендик(ов), лице за еднократна употреба во б’лгарската мегаломанија, стана една од најозборуваните личности која служи за поткусурување на големобугарските аспирации кон Македонија. Но, што...

Покојниот крал на попот ќе го игра неговиот внук Џафар Џексон

Американскиот режисер Антоан Фуква го пронајде главниот актер за неговиот планиран филм за животот на поп ѕвездата Мајкл Џексон. Главната улога во филмот Мајкл...

Затворениците во САД ќе можат да си ја скратат казната со донирање органи

Затворениците во американската сојузна држава Масачусетс ќе можат да ги намалат затворските казни за најмалку два месеци доколку донираат коскена срж или органи. Доколку законот...
spot_img
spot_img
spot_img