8.9 C
Ohrid
Sunday, December 4, 2022

Симпатична снимка на Брус Вилис

НАЈЧИТАНО

Сопругата на актерот Брус Вилис сподели слатко видео на кое ѕвездата енергично мавта заедно со ќерката Мејбел.

Пред неколку месеци семејството на актерот Брус Вилис ја информираше јавноста за дијагнозата на ѕвездата на афазија, нарушување или губење на способноста за зборување, поради што Вилис мораше да се збогува со актерскиот свет. Пред неколку дена неговата сопруга Ема Хеминг Вилис сподели слатко видео во кое актерот енергично ги движи колковите, а нивната најстара ќерка Мејбел го охрабрува на тоа. На музичката позадина на „About Damn Time“ на музичарката Лизо, десетгодишното девојче среќно мавта со колковите, а Вилис на секој начин се обидува да ги имитира нејзините движења. 67-годишникот со ова ги насмеа своите најблиски, а неговата сопруга му го испрати видеото на светот за да насмее некој друг.

Афазијата влијае на когнитивните способности на актерот, а кога била откриена состојбата на актерот, семејството објавило дека тој минува низ многу тежок животен тест. Пораката ја потпишаа и сегашната сопруга на Вилис, Ема, како и неговата поранешна сопруга Деми Мур и неговите пет деца Румор, Скаут, Талула, Мејбел и Евелин.

„Тоа никому не му донесе ништо добро“
Ема Хеминг Вилис отворено проговори и за битката што ја води нејзиното семејство. „Ги ставам потребите на моето семејство пред моите, што воопшто не ме прави да се чувствувам херојски. Товарот на грижата за моите најблиски имаше големо влијание врз моето ментално здравје и целокупното физичко здравје. Никому не му донесе ништо добро“, изјави 44-годишниот за The Bump. Истовремено, додаде дека сега се труди да се грижи за себе и за своите потреби, а во исто време ја негува врската со сопругот. Така, таа пред неколку дена објави и фотографија од актерот на облакодерот Накатоми Плаза каде пред 34 години се снимаше филмот Die Straight.

 

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО