13.3 C
Ohrid
Monday, October 3, 2022

Силно невреме ја зафати Љубљана, неколку објекти останаа без покрив

НАЈЧИТАНО

Силно невреме вчера ја зафати Словенија. Локалните медиуми јавуваат дека во главниот град Љубљана ветерот дувал со брзина од над 100 километри на час, а повеќе лица се повредени.

Словенската Н1 јавува дека пожарникарите имале 23 интервенции, а сите екипи биле излезени на терен.

На една станбена зграда, силниот ветер го однел покривот. Штета имало во уште еден објект.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО