14.3 C
Ohrid
Friday, October 7, 2022

Силно невреме проследено со дожд и со грмежи го зафати Белград

НАЈЧИТАНО

Силно невреме проследено со дожд и со грмежи го зафати Белград денеска околу 16 часот.

Поради големото количество врнежи за кратко време, под вода се дел од градските сообраќајници, објавија српските медиуми.

Во Земун на улицата Угриновачка сообраќајот е блокиран бидејќи поради невремето дрво паднало на коловозот.

 

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО