8.9 C
Ohrid
Sunday, December 4, 2022

Силно невреме проследено со дожд, град и со ветер го зафати Делчево и целиот делчевски регион

НАЈЧИТАНО

Силно невреме проследено со дожд, град и со ветер попладнево го зафати градот Делчево и целиот делчевски регион.

Нестабилното време започна во поладневните часови а од поројниот дожд кој започна предмалку да паѓа, поплавени се дел од градските улици и уништени се неколку автомобили, јавува МИА.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО