16 C
Ohrid
Tuesday, May 24, 2022

Силни експлозии во близина на телевизиската кула

НАЈЧИТАНО

Серија силни експлозии одекнаа во центарот на Херсон, во близина на телевизиската кула, која е под контрола на руските сили, јави Си-Ен-Ен.

На видео снимка, објавена на социјалните мрежи, се гледа експлозија во воздух.

Си-Ен-Ен наведува дека ја потврдиле автентичноста на снимката.

Руските државни медиуми јавуваат дека Украина истрелала три ракети врз градот кој од почетокот на март е под руска окупација.

Соборени се две ракети, пренесуваат медиумите.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО