8.9 C
Ohrid
Friday, December 9, 2022

Се урна воен авион во Русија, има загинати

НАЈЧИТАНО

Руски воен товарен авион од типот Ил-76 се урна во градот Ријазан, на околу 200 километри југоисточно од Москва.

Четири лица загинаа, а пет се повредени во авионската несреќа, соопштија локалните власти.

 

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО