3.3 C
Ohrid
Saturday, February 4, 2023

Се развеле поради секта која забранувала секс

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Мишел Хункцикер се прославила како прва сопруга на италијанскиот пејач Ерос Рамацоти. Тие беа еден од омилените парови на деведесетите години, а бракот на манекенката и водителка и музичар траеше четири години, иако беа потребни седум години за да се финализира разводот.

Нивниот развод со години беше таинствен, а ниту Мишел ниту Ерос не сакаа да ги откријат причините за крахот на бракот. До пред неколку години.

 

 

– Моите родители се разведоа кога бев дете, со татко ми немав никаков однос и мислев дека не ме сака. Поради тоа бев несигурна и паднав во сектата Воини на светлината, која се заснова на минати животи – раскажала водителката за германски „Билд“ пред неколку години.

Сектата ѝ забранувала сексуални односи, мастурбирање, алкохол и пушење, но многу полошо е тоа што ја одвоило од нејзината мајка, забранувајќи ѝ контакт со неа. Не смеела да има ниту пријатели, а набрзо морала да го напушти и манекенството.

 

 

„Ме принудија да ја напуштам агенцијата за манекенки и ме убедија дека морам да ги финансирам. Морав да им ги дадам сите пари, па дури и се заканија дека ќе ме убијат ако ја напуштам сектата. Ми рекоа дека мојот сопруг е лош за мене, а јас го сакав“, раскажала таа.

Таа додала дека нејзиниот брак со Ерос завршил кога тој ѝ поставил ултиматум.

– Ерос ми рече дека морам да излезам од сектата или ќе ме остави. Јас ја избрав сектата – признала поранешната манекенка.

И требало време да се извлече од сектата, а силата да продолжи со нормалниот живот ја нашла во ќерката што ја добила со Ерос. За целото нејзино искуство, водителката ја напиша книгата „Навидум совршен живот“ (A Seemingly Perfect Life).

 

 

ФОТО: Инстаграм

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

ОДРЖАНА МАНИФЕСТАЦИЈАТА „НАЈДОБРИТЕ ОД СПОРТОТ ВО ОПШТИНА ОХРИД ЗА 2022 ГОДИНА“

На свечена церемнонија денес беа доделени наградите за „Најдобрите од спортот во општина Охрид за 2022 година“. – По втор пат за една година под...

Пејачката Бритни Спирс ја обвини актерката Алиса Милано за „злоставување“

Пејачката Бритни Спирс (41) ја обвини актерката Алиса Милано (50) за „злоставување“ откако актерката објавила твит кој ја навредил. Ѕвездата на серијата „Charmed“ изразила загриженост...

Граѓани со знамиња, со транспаренти и со столици, со план да останат до утре, вечерва се обидоа да бидат ноќна стража крај гробот на...

Граѓани со знамиња, со транспаренти и со столици, со план да останат до утре, вечерва се обидоа да бидат ноќна стража крај гробот на...
spot_img
spot_img
spot_img