-1.1 C
Ohrid
Sunday, February 5, 2023

Се разведува Боркица од Никола Груевски,на Груевски му е одреден бранител по службена должност

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Пред Основниот граѓански суд во Скопје е поднесена тужбата од тужителката Боркица Груевска од Скопје, против тужениот Никола Груевски од Скопје, со непозната адреса, за развод на брак, со вредност на спорот 20.000 денари, се вели во огласот.

За привремен застапник на Груевски е поставена Габрилеа Јакшевски, адвокат од Скопје.Боркица му е втора сопруга на поранешниот премиер , со кого се омажи во мај 2007 година и имаат две ќерки. Во 2018 година Груевски избега во Будимпешта откако беше осуден, а веќе има и неколку други пресуди за кривични дела за кои го гонеше Специјалното јавно обвинителство, а сега го гони Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо Муцунски присуствуваше на годинешниот молитвен појадок кој се одржа во Вашингтон

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо Муцунски присуствуваше на годинешниот молитвен појадок кој се одржа во Вашингтон. Молитвениот појадок е настан кој на едно место ги собира...

Спасовски е задоволен од достоинственото чествување на великанот Делчев

Дозволете да оддадам признание и да упатам честитки за професионализмот и посветеноста од страна на сите организациони единици при МВР при исклучително добро реализираниот...

Граѓаните ќе можат да отворат денарска платежна сметка со основни функции која слично како и другите сметки ќе може да ја користат за плаќање...

Со новиот Закон за платежни услуги и платни системи, којшто стапи на сила од јануари, граѓаните ќе можат да отворат денарска платежна сметка со...
spot_img
spot_img
spot_img