16.1 C
Ohrid
Saturday, August 13, 2022

Се омажи ќерката на Дарио Панковски

НАЈЧИТАНО

Македонскиот поп-пејач Дарио Панковски имал голема причина за славање. Инаку, неговата ќерка Андреа Панковска се венчала со својот избраник Тео во Охрид.

Дарио на својот профил на Фејсбук сподели прекрасен свадбен албум од венчавката на својата ќерка, а го наслови едноставно, но многу емотивно: „Моето девојче“.

Невестата изгледала како од бајките во прекрасна венчаница со вел на главата.

Фотографиите од венчавката се како бајка.

ФОТО: Фејсбук

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО