17.9 C
Ohrid
Tuesday, July 5, 2022

Се ожени поранешниот сопруг на Емина Јаховиќ

НАЈЧИТАНО

Поранешниот сопруг на Емина Јаховиќ, Мустафа Сандал и се заколна на вечна љубов на својата сакана Мелис. Двојката која е во врска три години, судбоносното „да“ го изговори во турската амбасада во Рим, во присуство на сведоци, а во таа прилика невестата, која е во целосна спротивност на Емина Јаховик, облекла атрактивен бел костум.

Гала прославата за семејството и пријателите ќе трае дури два дена во гламурозното летувалиште Мармарис. Свадбата ќе трае од 10 до 12 јуни, а за гостите сместувањето и превозот се веќе обезбедени од новата брачна двојка.

Првин ќе се организира грчка вечера во хотелот, а потоа прославата продолжува и следниот ден во градината на истиот хотел, од каде гостите ќе заминат на плажата каде ќе има забава.нците.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО