21.5 C
Ohrid
Saturday, August 20, 2022

Се огласи командантот на баталјонот Азов

НАЈЧИТАНО

Денис Прокопенко, командантот на украинскиот полк Азов се обрати до јавноста велејќи дека борците добиле наредба да престанат да го бранат Мариупол. На 86-тиот ден од окупацијата на битката кај челичарницата  ѝ се гледа крајот. Според Прокопенко, сите цивили се евакурани, а на тешко ранетите им е пружена медицинска помош.

Претседателот Зеленски се надева дека и преостанатите борци ќе бидат разменети и дека ќе останат живи.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО