8.9 C
Ohrid
Friday, December 9, 2022

Се обновува дрворедот на Булевар Туристичка

НАЈЧИТАНО

Обновен дрворедот на Булевар Туристичка.Екипите на Паркови и зеленило го обновија дрворедот на ул.Булевар Туристичка со засадување на 19 јавори од видот Acer platanoides на местата каде несовесни граѓани ги деградирале и уништиле претходно засадените дрвја
Опфатен е потегот на ул.Булевар Турустичка од кружната сообраќајница кај гимназијата до С.Р.Ц.Билјанини Извори
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО