3.3 C
Ohrid
Saturday, February 4, 2023

Сеул: Пјонгјанг тестираше „неидентификувана ракета“, лансирањето не успеа

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Северна Кореја тестираше „неидентификувана ракета“, соопшти јужнокорејската војска, додавајќи дека се верува дека лансирањето не успеало.

„Северна Кореја истрела непознат проектил од областа Сунан“, се вели во соопштението на јужнокорејскиот Генералштаб.

Јапонските медиуми објавија дека Пјонгјанг можеби истрелал балистичка ракета, повикувајќи се на неименуван претставник на Министерството за одбрана.

Пред овој случај, Северна Кореја од почетокот на оваа година изврши седум ракетни тестови и две лансирања на, како што тврди Пјонгјанг, „разузнавачки сателити“.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

ОДРЖАНА МАНИФЕСТАЦИЈАТА „НАЈДОБРИТЕ ОД СПОРТОТ ВО ОПШТИНА ОХРИД ЗА 2022 ГОДИНА“

На свечена церемнонија денес беа доделени наградите за „Најдобрите од спортот во општина Охрид за 2022 година“. – По втор пат за една година под...

Пејачката Бритни Спирс ја обвини актерката Алиса Милано за „злоставување“

Пејачката Бритни Спирс (41) ја обвини актерката Алиса Милано (50) за „злоставување“ откако актерката објавила твит кој ја навредил. Ѕвездата на серијата „Charmed“ изразила загриженост...

Граѓани со знамиња, со транспаренти и со столици, со план да останат до утре, вечерва се обидоа да бидат ноќна стража крај гробот на...

Граѓани со знамиња, со транспаренти и со столици, со план да останат до утре, вечерва се обидоа да бидат ноќна стража крај гробот на...
spot_img
spot_img
spot_img