7.9 C
Ohrid
Thursday, December 1, 2022

Серена Вилијамс ќе ја краси насловната страница на магазинот „Вог“ со нејзината ќерка Олимпија

НАЈЧИТАНО

Успешната тенисерка Серена Вилијамс следниот месец ќе ја краси насловната страница на магазинот „Вог“, придружувана од нејзината ќерка Олимпија.

Серена Вилијамс изгледа неверојатно додека позира боса на плажа облечена во небесно син фустан од Balenciaga и накит Bvlgari. Зад неа стои нејзината 4-годишна ќерка, која слатко го држи фустанот на мајка си, облечена во бел фустан.

Ова не е прв пат успешната тенисерка да краси насловна страница на модно издание заедно со нејзината ќерка, ги видовме веќе во февруари 2018 година, кога Олимпија имаше само неколку месеци. Во тоа време Серена импресионираше во црвен фустан, а во раката држеше бебе. Таткото е Алексис Оханијан, со кој се венчаа во 2017 година.

Неодамна, сепак, Серена откри дека се оддалечува од тенисот. „Никогаш не ми се допадна зборот пензија, не ми изгледа модерен. Претпочитам да мислам на тоа како транзиција, но сакам да внимавам како го користам тој збор, што значи нешто многу специфично и важно за заедницата на луѓе. Можеби најдобриот збор за да се опише она што го правам е еволуцијата. Се збогувам со тенисот, но ќе се фокусирам на други работи кои ми се важни. Не сум подготвен да си признаам себеси или на некој друг дека треба да престанам да играм тенис. Јас и мојот сопруг речиси и не разговаравме за тоа, тоа е како табу тема за нас. Не можам ни со мама и тато да разговарам за тоа. Како да не е реално додека не го кажеш гласно“.

Додала и дека сака да поминува повеќе време со семејството и нагласила дека најтешкото и било откажувањето од тенисот. „Искинат сум: не сакам да заврши, но во исто време сум подготвен за она што следува. Со тенис се занимава од мала, во 1995 година на 14 години станала професионалец. Оттогаш, таа има освоено 23 Грен слем титули во сингл, 14 Грен слем титули во двојки и четири олимписки златни медали.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО