15.9 C
Ohrid
Friday, May 20, 2022

Сепскиот тенисер има 8.400 бодови

НАЈЧИТАНО

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ денеска ја почна 368. недела на првото место на АТП листата и со тоа продолжи да го подобрува сопствениот рекорд според бројот на седмици минати на врвот на светскиот тенис.

Како и минатата недела, Ѓоковиќ има 8.400 бодови, 320 повеќе во однос на рускиот тенисер Данил Медведев на второто место.

Зад Ѓоковиќ и Медведев се Германецот Александар Зверев, Шпанецот Рафаел Надал и Гркот Стефанос Циципас во Топ 5.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО