12.9 C
Ohrid
Friday, May 20, 2022

Селин Дион објави ретка фотографија со своите синови

НАЈЧИТАНО

Пејачката дива Селин Дион во неделата го прослави Денот на мајката со своите три сина. Таа во оваа прилика сподели ретка фотографија на Инстаграм.

Таа на социјалните мрежи напиша дека се чувствува многу среќна затоа што Денот на мајката го поминала во друштво на своите деца: 21-годишниот Рене-Чарлс и 11-годишните близнаци Нелсон и Еди.

Повеќекратната добитничка на музичка награда Греми ретко објавува фотографија од нејзиното потомство родено во нејзиниот 22-годишен брак со Рене Ангелил. Тој почина од рак во 2016 година, но по смртта на нејзиниот сакан сопруг, пејачката извесно време престана да настапува.

Таа и сега е принудена на принуден одмор бидејќи во последно време има здравствени проблеми. Пред неколку недели, поради силни грчеви во мускулите кои ја спречија да настапи, таа мораше да го презакаже европскиот дел од концертната турнеја Courage. „Прво моравме да ги одложиме концертите поради пандемијата, сега тие се одложени поради здравствени проблеми, а за жал мораме и да откажеме некои од нив“, рече 54-годишниот Канаѓанец во видео пораката.

Таа зборуваше и за тоа како напредува лекувањето: „Ги следам упатствата на лекарите, пијам лекови, но сепак имам грчеви. Закрепнувањето трае многу подолго отколку што се надевав “.

На денот на мајката се сети и на другите мајки на социјалната мрежа. „Мислам на мајките во Украина и ширум светот кои ги загубија своите деца. На мајките кои постојано се загрижени како да ги заштитат своите деца. На мајките кои го посветуваат секој дел од својата енергија само за да им обезбедат на своите деца потребите за живот. Овие мајки се навистина храбри и јас им го посветувам овој ден на мајките. Се молиме да најдат мир и утеха за нивните семејства“.

Селин Дион е најпозната по нејзините балади, меѓу нив една од најпопуларните песни е My Heart Will Go On, насловната песна на хит филмот Титаник. Во 1998 година, таа доби две Греми за песната. Таа е меѓу најпродаваните музичари на сите времиња, има продадено повеќе од 200 милиони албуми. Таа го издаде својот последен албум, Courage, во 2019 година.

 

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО