More

  Селекао доби одбивање: Мурињо нема да биде на клупата на Бразил

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  - Advertisement -

  Фудбалскиот сојуз на Бразил е во потрага по нов тренер по разделбата со Тите, а и покрај шпекулациите, Жозе Мурињо никогаш не бил реална опција да седне на клупата на Селекао.

  Бразилците решија да ангажираат странски тренер, докажано име, а Sport.rs пренесува дека Португалецот ја одбил функцијата.

  Претходно, поранешниот играч на Мурињо на Порто, Карлос Алберто, рашири гласини дека 59-годишниот тренер го повикал во стручниот штаб на националниот тим.

  И покрај тоа, Мурињо нема намера да ја прифати селекторската функција, туку неговиот фокус е да работи во клубот, односно во Рома.

  Римска Вучица моментално е шеста во Серија А, а наскоро ги очекува натпревари во 1/16 финалето од Лигата на Европа против Салцбург.

  Бразил беше елиминиран од Хрватска во четвртфиналето на Светското првенство во Катар.

  - Advertisement -spot_img
  - Advertisement -spot_img
  - Advertisement -spot_img

  Русија и се заканува на американската амбасада во Москва

  Русија побара од американската амбасада во Москва да престане да го шири она што Кремљ го смета за лажни вести за руската воена операција...

  Погледнете што имаат да кажат научниците за комбинирање на кафе со малку млеко

  Не е тајна дека кафето е мал, секојдневен луксуз за повеќето луѓе во светот. Кафето е совршен изговор за дружење со пријателите, го подобрува...

  Истражување: Вашата крвна група може да влијае на ризикот од ран мозочен удар

  Луѓето со крвна група А имаат поголема веројатност да доживеат мозочен удар пред 60-годишна возраст во споредба со луѓето со други крвни групи, покажуваат...

  Moda

  Екстравагантни изгледи на познатите од црвениот тепих на Греми наградите

  Црвениот тепих на синоќешното 65. Греми награди секако не разочара. Најголемите музички имиња секогаш присуствуваат на најзвучната музичка вечер, а ни овогодинешната награда не...

  Неочекуван тренд на хеланки оваа зима кои можете да ги носите во секое време и секаде

  Да, хеланките со винил и кожен ефект се враќаат! На полето на хеланки, минатата година видовме (речиси) сè: особено хеланките со селотејп кај нозете повторно...

  Тоа е најтренди боја на фармерки што ќе ја носиме во летото 2023 година

  Сивите фармерки се дефинитивно крој во кој вреди да се инвестира ова лето. Широки сиви фармерки - тренд кој им ласка на сите типови на...
  spot_img
  spot_img
  spot_img