9 C
Ohrid
Tuesday, October 4, 2022

Секс прашања кои луѓето најмногу ги гуглаат

НАЈЧИТАНО

Порталот „Тајмс оф Индија“ носи листа на проблеми со сексот што луѓето најмногу ги барале преку „Гугл“.

1. Како да доживеете оргазам?
Секој сака да знае како да доживее оргазам, било да е тоа мастурбација или секс.

2. Како да мастурбирате?
Ова е многу добар начин за намалување на нивото на стрес.

3. Колку долго треба да трае добриот секс?
Нечија способност во кревет често се мери преку времетраењето на врската. Во реалноста, не постои одреден временски период за добар секс.

4. Каде е Г-точката?
Секој маж е во потрага по мистериозната Г-точка која е главната точка на возбуда на секоја жена.

5. Зошто крварам после секс?
Крварењето било често после секс. Дали врската била премногу сурова или поради невиноста.

6. Како да се измери пенисот?
Постојат два начини за мерење на пенисот. Едната е кога пенисот е во ерекција, а другата кога не е.

7. Дали некој може да купи кондоми?
Да, секој може да оди во продавница и да купи кондоми бидејќи тие се легални.

8. Како се добиваат сексуално преносливи болести?
Сексуално преносливите болести се пренесуваат преку сексуален контакт и може да се пренесат од човек на човек преку крв, сперма или вагинални и други телесни течности.

9. Дали сексот боли првиот пат?
На некои луѓе им е крајно болно кога имаат врска за прв пат, а на некои не. Најдобар начин да ја минимизирате болката е да користите лубрикант, пишува timesofindia.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО