24.9 C
Ohrid
Thursday, July 7, 2022

Сексот забранет на Светското првенство во Катар: Невенчаните лица се соочуваат со казна затвор до седум години

НАЈЧИТАНО

Навивачите кои ќе дојдат на Мундијалот во Катар, ќе мора да се воздржуваат од сексуални односи, освен со партнерот, под услов да се во брачна заедница, бидејќи во спротивно ќе бидат осудени на седум години затвор, објави Дејли Стар.

Британците ја пренесоа изјавата на неименуван претставник на британската полиција кој ги предупреди навивачите за строгите закони во Катар.

„Сексот е прилично непопуларен во Катар, освен ако не сте маж и жена“, рекол изворот за Дејли Стар.

Потоа ги предупреди навивачите.

„Едновечерните штандови и забавите од ваков тип се забранети. Сите навивачи треба да размислат за тоа, освен ако не сакаат да завршат во затвор. На овогодинешното Светско првенство за прв пат има „забрана за секс“. Навивачите треба да бидат подготвени“.

Алкохолот во Катар не е строго забранет за навивачите на Мундијалот, но нулта толеранција за пијанство.

Кога станува збор за опијати и дрога, на сторителите за кои ќе се утврди дека ги конзумирале им се заканува и смртна казна.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО