26.9 C
Ohrid
Tuesday, July 5, 2022

Северина се врати на суд поради наводи за напад на социјален работник

НАЈЧИТАНО

Хрватските медиуми пишуваат дека хрватската ѕвезда Северина повторно ќе мора да оди на суд, овој пат поради напад на социјален работник.

И за што се работи? Според порталот 24сата, 50-годишната хрватска пејачка Северина Вучковиќ на Денот на вљубените годинава навредила вработена во Центарот за социјална работа „Максимир“.

Од загребската полициска управа објаснија дека пејачката вербално и агресивно нападнала социјален работник, а својот гнев наводно го покажала на другите вработени. Северина наводно го прашала социјалниот работник со какво право имаат да ја испратат социјалната работничка на адресата на нејзината мајка, а социјалната работничка во пријавата против Северина рекла дека се обидела да и објасни на пејачката дека центарот мора да одговори на секоја пријава за насилство испратена. од членови на семејството.член.

Во пријавата, социјалниот работник навел и дека начинот на комуникација на Северина е оценет како вербално насилство. Пејачката наводно ги навредувала и другите вработени и, како што пишуваат хрватските медиуми, не бирала зборови и употребувала вулгарности.

Расправијата наводно настанала бидејќи социјалната работничка се вклучила во кавга меѓу Северина и нејзината сестра Маријана која живее во Белград. Таа наводно се пожалила дека не може да оствари контакт со нивната мајка Ана, која има здравствени проблеми и повеќе време поминува со Северина.

Маријана вели дека не знае како е со здравјето на нејзината мајка, но тоа е поради Северина.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО