21.5 C
Ohrid
Saturday, August 20, 2022

Северина ги воодушеви обожавателите со фотографија во костим за капење

НАЈЧИТАНО

Хрватската музичка ѕвезда повеќе пати доби ентузијазам кога на социјална мрежа покажа како изгледа во костим за капење.

Не е тајна дека Северина посветува многу време на својата физичка форма. На социјалната мрежа Инстаграм повремено открива дека нејзиниот работен ден вклучува напорни проби, особено додека се подготвува за концерти кои вклучуваат многу танцова кореографија. Резултатот е цврсто тело кое старлетата не го крие.

Нејзината последна објава неодамна доста ги воодушеви обожавателите кои не штедоа на пофалбите на нејзина сметка. Таа покажа какво е нејзиното тело во дводелен костим за капење. „Ти си убава“, „Вистинска сирена“, „Колку убава“… Ова се само дел од многуте коментари што ги добила.

Северина и во изминатите летни сезони редовно објавуваше сцени од плажите или од одмори и костими за капење кои сама ги избираше. Овие се секогаш тренди и и прилегаат како актерска екипа.

Инаку, таа, како и многу други музичари, била воодушевена од тоа што може повторно да настапува на концертните сцени. Ова лето делумно ќе работи за неа, а таа дефинитивно ќе помине одредено време во родниот град Сплит, со своето семејство.

 

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО