20.9 C
Ohrid
Sunday, October 2, 2022

Северина во проѕирен фустан во Опатија направи спектакл за паметење!

НАЈЧИТАНО

Пејачката Северина одржа концерт за паметење на распродадената голема Летна сцена во Опатија, каде што настапи по 13 години.

Таа за прв пат објави дел од настапот на своите социјални мрежи каде има над 2 милиони следбеници, а за оваа прилика избра спектакуларен мини фустан со проѕирни делови, светки и пердуви.

Специјално дизајнираниот репертоар содржеше 24 песни кои ја одбележаа кариерата на Северина; од почетокот до денес. Со оваа ретроспекција на хитовите, 5000 посетители се вратија во некои стари времиња, во кои уживаа во омилените песни како „Брош“ и „Парфем“, кои немаат можност често да ги слушаат на концертите на Северина.

Придружниот оркестар на Северина од 20 музичари, вклучително и гудачи и трубачи, направи една од најубавите и најубавите летни сцени на Медитеранот уште повеличествена.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО