0.9 C
Ohrid
Sunday, January 29, 2023

Северина била воодушевена од момче од Словенија на концерт во Нова Горица: Го сакам!

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Хрватската пејачка Северина била воодушевена од момче кое ги пеело нејзините песни на нејзиниот концерт во Словенија. Видеото од концертот на интернет го објави и забавната компанија.

Хрватската ѕвезда Северина Вучковиќ минатата недела настапи на два концерта во Словенија: прво во Нова Горица, а ден потоа во Целје. Според видеото кое го објави на социјалната мрежа Фејсбук, особено ќе го памети концертот во градот на цвеќето – Нова Горица.

Музичарката објави видео од настапот на интернет, во кое пее еден од нејзините хитови Dobrodošao u klub (Добредојдовте во клубот, оп. стр.). Во публиката има и момче кое седи на рамениците на мајка си и заедно со толпата ја пее споменатата песна. Според белешката што пејачката ја објавила со видеото, обожавателката оставила длабок впечаток во нејзиното сеќавање.

„Го сакам ова момче, секогаш кога доаѓа на концерт е како да е на сцена со нас. Неговата мајка го држи на рамениците бидејќи мама е најдобра“, напиша таа покрај видеото.

 

 

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

(Видео) Дали некогаш сте виделе ваква несреќа во теретана? Сите се собраа околу неа и ја следеа акцијата за спасување

Косата на девојчето се заплетка во апаратот додека вежбала, а спасувачката акција траела десет минути. На социјалните мрежи кружи видео од чудна несреќа снимена во...

Грчки дравјанин починал вчера во казино во Гевгелија

Грчки дравјанин починал вчера во казино во Гевгелија, информираат од Министерството за внатрешни работи. „Околу 15.20 часот вчера во Полициска станица Гевгелија е пријавено дека...

Путин е отворен за контакти со германскиот канцелар Олаф Шолц, иако нема закажано телефонски разговор со него

Рускиот претседател Владимир Путин е отворен за контакти со германскиот канцелар Олаф Шолц, иако нема закажано телефонски разговор со него, изјави денеска портпаролот на...
spot_img
spot_img
spot_img