2.9 C
Ohrid
Monday, January 30, 2023

Сашо Тасевски на показна вежба од страна на К-9 единицата за службени кучиња при МВР во содејство со припадници на Специјалната антитерористичка единица – Тигар

spot_img
spot_img
spot_img
Денеска, во Полицискиот центар „Ѓорче Петров”, заедно со Министерот за внатрешни работи г-дин Оливер Спасовски, МНР и Претседавач со ОБСЕ, г-дин Бујар Османи и Шефот на Мисијата на ОБСЕ во Скопје, Амбасадорот Килијан Вал, присуствувавме на показна вежба од страна на К-9 единицата за службени кучиња при МВР во содејство со припадници на Специјалната антитерористичка единица – Тигар при Одделот за специјални полициски операции , Одделот за воздухопловни единици, како и Единицата за откривање и демонтирање на експлозивни средства и направи при Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал.
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Денешното рочиште за Мухамед Зеќири одложено поради здравствената состојба на обвинетитот

Денешното рочиште за Мухамед Зеќири мораше беше одложено поради здравствената состојба на обвинетитот. Зеќири ги известил полицајците од станицата во Карпош кои дошле да...

Од полноќ поскапуваат бензинот и дизелот

Бензините од ноќеска на полноќ поскапуваат за еден денар за литар, а цената на дизелот се зголемува за половина денар за литар, одлучи денеска...

Министерот за правда не знае дали со сигурност ќе биде заменет со кадар на Алијанса за Албанците

Министерот за правда Никола Тупанчески денеска не сакаше да ги коментира информациите дека Министерството за правда ќе биде предмет на преговори за влез на...
spot_img
spot_img
spot_img