14.4 C
Ohrid
Tuesday, September 27, 2022

Сашо Донев-Охридски пливачки маратон ЌЕ имаТ,2 милиони денари за организација на пливачкиот маратон ќе издвои Општина Охрид

НАЈЧИТАНО

-„Како претседател на Советот на Општина Охрид ја свикав 15-та седница на која:
– Ќе се обезбедат 2.000.000 денари за организација на Охридскиот пливачки маратон
🏊‍♀️Охридски пливачки маратон ЌЕ имаТ🏊‍♀️“,напиша претседателот на Совет на Општина Охрид Сашо Донев на својот Фејсбук профил.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО