16.9 C
Ohrid
Friday, July 1, 2022

Сарказам за Бугарија и иронија за ЕУ – Кабинетот појасни што сакал да каже Рама

НАЈЧИТАНО

Сарказам за Бугарија и ирoнија со Европската унија значела шегата на албанскиот премиер, Еди Рама кога пред германскиот канцелар Олаф Шолц го претстави македонскиот премиер Димитар Ковачевски како премиер на идна Западна Бугарија.

-Тоа е сарказам за Бугарија и иронија со Европската Унија. Неформална – изјавиja за ТВ21 од кабинетот на премиерот Еди Рама.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО