20.9 C
Ohrid
Sunday, October 2, 2022

Сара Џесика Паркер откри неочекувана тајна на годишнината од бракот

НАЈЧИТАНО

По повод 25-годишнината од бракот, актерката ги оживеа спомените од овој прекрасен настан, а ја откри и тајната поврзана со поканите.

Сара Џесика Паркер и Метју Бродерик се венчаа во 1997 година, а откако се запознаа негуваат силни чувства еден кон друг. Пред неколку дена ја прославија својата сребрена годишнина, а во оваа прилика ѕвездата ги сподели нивните заеднички фотографии на Инстаграм, а исто така стави и фотографија од необичната свадбена покана на неа и Бродерик.

Наместо традиционална покана за свадба, нивната покана беше едноставна, шик и изненадувачки воопшто не беше спомената венчавка. Само гласи: Придружете им се на Сара Џесика и Метју на забава во Њујорк во понеделник, 19 мај 1997 година, во 18:30 часот.

Покрај објавата, актерката додала и зборови поврзани со среќниот настан и тоа: вечерен фустан, сребрена годишнина, 25 години и повеќе, Х – твојата сопруга. Ѕвездената двојка често ја изразува својата љубов во јавноста. Неодамна, Метју Бродерик рече дека веднаш знаел дека Сара ќе му биде сопруга. „Ја видов како оди по улица и си помислив: Ова е тоа. Двете квалитети на кои најмногу и се восхитувам се хуморот и мудроста“.

Двојката моментално настапува заедно во шоуто на Бродвеј Plaza Suite. Во него, Бродерик и Паркер играат три различни парови кои се пријавуваат во хотелот Плаза. Ова е прв долгорочен актерски проект што заедно го презеле. За време на отворањето, нивните соиграчи го изразија својот ентузијазам за соработката со славната двојка. Актерката Ерин Дили изјави за People дека нивната хемија на сцената е неспоредлива. „Заедно тие се многу добри. Тие се забавуваат многу. Тие навистина имаат неверојатна хемија“. Другиот соиграч се согласил дека парот секој ден внесува единствена енергија на снимањето.

Тие имаат три деца: синот Џејмс Вилки (19 години) и близнаците Табито Хоџ и Марион Лорето Елвел (12 години).

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО