14.3 C
Ohrid
Friday, October 7, 2022

САНИРАНИ ЗАШТИТНИТЕ ОГРАДИ НА КРСТОСНИЦИТЕ НА „ТУРИСТИЧКА“

НАЈЧИТАНО

ЈП „Градски пазар“ деновиве реализираше активности за санација на полукружните заштитни огради од тротоарите на неколку локации на булевар „Туристичка“.

Извршена е поправка на оградите кои се поставени на крстосниците со улиците „Абас Емин“, „Македонски Просветители“ и „Јане Сандански“.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО