16.1 C
Ohrid
Saturday, August 13, 2022

Сакаше да направи финта, ама падна во базен

НАЈЧИТАНО

Бразилецот Роналдоњо, несомнено, е кралот на финтите со топката. Тој не играше фудбал. Тој буквално везеше на теренот. Огромен финтаџија, технички силен, прецизен, харизматичен…

Но, и него го навјасаа годините. Сега сѐ уште се дружи со топката, ама не е тоа што беше. Таков барем впечаток остава на видеото што ќе го погледнете подолу:

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО