21.5 C
Ohrid
Saturday, August 20, 2022

САД ги повикаа своите граѓани веднаш да ја напуштат Русија

НАЈЧИТАНО

Соединетите Држави ги повикаа своите граѓани да ја напуштат Русија што е можно поскоро.Во соопштението, американската администрација рече дека Американците во Русија би можеле да имаат проблеми. Поради ова, американските граѓани се повикуваат да не патуваат во Русија или, доколку се во неа, веднаш да ја напуштат.

„Ако сакате да ја напуштите Русија, треба да се подготвите за тоа што е можно поскоро“, се вели во предупредувањето.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО