7.9 C
Ohrid
Wednesday, October 5, 2022

Руски политичар: Напредуваме полека, украинската армија е една од најсилните

НАЈЧИТАНО

Рускиот политичар Франтс Клинцевич за руската телевизија го коментираше напредокот на Русија во Украина, велејќи дека напредокот е бавен поради силната украинска армија.

Клинцевич вели дека руските сили во Украина се борат против војници кои имаат ист менталитет како Русите, пренесува Индекс.

„Не сакам никого да навредам, но руската специјална воена операција е доста тешка. Украинската армија е една од најсилните и најдобро опремените армии. Како да се бориме против руски војници и офицери“, додаде тој.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО